SERDAR ARI ARKADAŞIN MEKTUBU

Kürt halk önderliğine Başkanım,

Son çeyrek yüzyıla destansı bir mücadele sığdırdınız.Yaşanan her an’da büyük gelişmeler yarattınız. Sadece Kürt halkı için değil,Ortadoğu halkları ve insanlık için bir gelecek umudu oldunuz. Ortaya koyduğunuz Demokratik Ekolojik Toplum Paradigması ve Demokratik Konfederalizm projeleriyle halkların yeni sesi oldunuz. Toplum, doğa, tarih, felsefe,bilim,mitoloji, din ve sayamayacağımız bir çok konu yeni bakış açınızla daha da anlaşılır oldu bizler için.Kördüğüm haline gelmiş bir çok sorun yeni bakış açınızla çözüm perspektifine kavuştu. Geliştirdiğiniz çözümlemelerle gerçek tarihimizle tanıştık. Şimdi her zamankinden daha kararlı, kendimizden emin ve netiz. Özgür toplum, özgür birey olma her zamankinden daha fazla yerleşti bilincimize.
Tüm bu yaratımlarınıza rağmen hak etmediğiniz uygulamalara maruz bırakılıyorsunuz. Uluslararası komplonun üzerinden 7 yıl geçti. O günden bugüne kadar geçen zamanda eşine ender rastlanan bir tecrit içinde tutuldunuz. Ve bugün bu tecrit bir imha kuşatması halini almış bulunuyor. Kürt halkıyla ve halklarla olan bağınız kopartılmak isteniyor. Halklar tekrardan karanlığa gömülmek isteniyor. İmralı’dan yayılan aydınlık karartılmak isteniyor. Bu anlamda İmralı’da tarihsel bir mücadele, hesaplaşma yaşanmakta. Bugüne kadar temsil ettiğiniz özgür yaşam çizgisi her türlü engellemelere rağmen varoldu ve insanlığa ulaştı. Gıdasını bundan alan halklar çözümün, özgürlüğün İmralı’dan geçtiğini anladılar.Ve her dönem bir sahipleniş içinde oldular. Elbette bu durumdan en çok korkan ve paniğe kapılan uluslararası komplocu güçler oldu.Bundan dolayı bugün İmralı’da bir imha tecridi yaşama geçirilmeye çalışılıyor. Tüm bu uygulamalar uluslararası komplocu güçlerin çözümsüzlüklerini gösterdiği gibi, sizin de büyüklüğünüzün itirafı oluyor.Ancak sizin gibi insanlık, özgürlük ve onur emekçisi birinin böyle uygulamalara maruz bırakılması,İmralı tabutluğunda tutulması,kendine uygarım diyen 21.yy.ın utancı olarak tarihe geçecektir.
Başkanım
Size uygulanan imha tecridiyle halkımız, halklar tekrardan köleleştirilmek isteniyor. Yarattığınız bunca değer bir çırpıda yok edilmek isteniyor. Ama bizlerin bunu kabul etmesi mümkün değildir ve bedeli ne olursa olsun kabul etmeyeceğiz. Yaklaşık 21 haftadır sizden haber alamıyoruz. Bu ise bizleri kaygılandırıyor ve öfkelendiriyor. Kürt halkı özgürlüğünün ancak ve ancak Başkan APO’sunun özgürlüğünden geçtiğini biliyor. Onun için geçmişte olduğu gibi bugünde üzerine düşen görevleri yerine getiriyor. Kaleme aldığınız Özgür İnsan Savunması’ndan bir alıntı yapmak istiyorum: “İsa çarmıha gerildiğinde etrafındakiler sadece ağlayabildi. Muhammed öldüğünde cesedi üzerinde üçgün iktidar tartışması yapıldı. Lenin öldüğünde kimse kendini öldürmedi.Ama tutuklanmam ve sonra teslim edilmem üzerine Kürt halkının evlatları, oğul ve kızlarının yüzlercesi kendilerini cayır cayır yakarlarken acaba ne demek istiyorlardı? Kendini bomba yapıp patlatanlar neye öfkelendiler? Hangi gerçekler bunu onlara yaptırıyordu? Önünü bizzat almasaydım binlercesi daha hazırdı. Bunlar özgürlük hareketinin bir yöntemi olarak değil,benim etrafımda gelişen olaylardı” Bu alıntı Kürt halkının önderliğine olan bağlılığını ve gerektiğinde kendini Önderliği için cayır cayır yakacağını ortaya koyuyor. Uluslararası komplocu güçlere verilecek en iyi yanıtta bu olacaktır. Kürt halkı bu yanıtı geçmişte vermiştir ve bugünde verecektir.
Bende sizin bir öğrenciniz, bir yoldaşınız olarak, Kürt halkının bir evladı olarak üzerime düşen görevi yerine getirmek istiyorum. Yapacağım eylemi size, yurtsever Kürt halkına, şehitlere ve yoldaşlarıma olan bağlılığımın bir gereği olarak yapıyorum.Ve içinden geçtiğimiz sürece ancak bu tarz çıkışlarla karşılık verilebileceğine inanıyorum. Önemli olanın anlamlı bir yaşam olduğuna inanıyorum. O yüzden ne olursa olsun yaşamalıyım demekten ziyade,gerektiği kadar yaşamaya ve bu süreye de anlam yükleyerek yaşanması gerektiğine inanıyorum.
Üzerinizde uygulanan imha tecridini protesto etmek amacıyla bu eylemi gerçekleştiriyorum. Ayrıca bu eylemimi yetersiz yoldaşlığın bir özeleştirisi olarak kabul etmenizi umuyorum.Nedenlerini yukarıda belirttiğim eylemimi affınıza sığınarak gerçekleştiriyorum. Her ne sebeple olursa olsun bir insanın fiziki olarak kendisini yok etmesine karşı olduğunuzu biliyorum. Ama içinde bulunduğumuz koşullar, karşı karşıya olduğumuz tehlikeler ve en önemlisi de, siz özgürlük önderimize uygulanan imha kuşatması karşısında kendimi bu eylemi gerçekleştirmeye zorunlu hissediyorum. Gerekçelerimi kabul edeceğinizi umuyor, selam, sevgi ve saygılarımla bağılığımı sunuyorum.
Devrimci selam ve saygılarımla…

SERDAR ARI (TOROS)

23.10.2005


Warning: Undefined variable $meta_text in /data/abdullahocalan/public_html/wp-content/themes/xwe/content-single.php on line 53

Deprecated: printf(): Passing null to parameter #1 ($format) of type string is deprecated in /data/abdullahocalan/public_html/wp-content/themes/xwe/content-single.php on line 57