MEHMET AYDIN ARKADAŞIN MEKTUBU

Güneş Karartılmadı Karartılmıyor ve Asla Karartılamayacak

Değerli Başkanım

Içinde bulunduğumuz süreç kritik. Adına TC denilen rejim, ömrünü doldurmuş, gereksiz, kokuşan yapılanmasıyla topyekün bir saldırı dalgasıyla, yanına ABD emperyalizmini, Israil _siyonizmini de alarak halkımıza, halklarımıza ve tüm değerlerimizin ortak bileşkesi olan biricik Güneşimiz, gözümüz, kulağımız, beynimiz yüreğimiz, kısacası her şeyimiz olan Başkan Apo’ya, siyonizm-emperyalizm-sömürgecilik kirli ittifakı temelinde bir saldırı dalgası başlatmışlardır… Özünde, şahsınıza olsa da, halkımıza, halklarımıza, dünya ezilen halklarına bir saldırıdır tüm bunlar.
Değerli Başkanım
Siz bizlerin varlık nedenisiniz. Varoluş gerekçemizsiniz. Uluslararası kirli ittifakın sizin şahsınızı hedef alması bundandır. Işte bütün saldırıların özü budur.
Dünya insanlık tarihinde büyük yol göstericilerin özelliklerinin, onların uğruna dövüştükleri tüm değerlerin ortak bileşkesisiniz. Sizsiz yaşam meydanları dolmaz. Bilmeyen, cepleri olan, pis çıkar toplayıcılarına kalacağından, bildikleri için saldırmaktadırlar.
Şahsınıza yönelik uluslararası ittifakın saldırılarına karşı, halkımız sizi topyekün sahiplenme hareketi geliştirecektir. Ey Önderimiz! Herhangi bir protesto değil, Güneşimizi sahiplenme, O’nun uğrunda cayır cayır yanacak kadar, uğrunda bin defa ölecek kadar sevdiğimizi, sevdiğimi adı geçen…
Çizdiğiniz yolda, Sema yoldaşın komutası altında Fikri yoldaşla yola çıkmak istedim ve çıktım. Geleceğe ilişkin çok güzel planlarım vardı. Belki de tek amacım zindandan çıkıp dağlara, daha doruklarda düşmana kinimi kusmaktı. Yaşadığımız güncel gelişmelerle bunu her zamankinden daha fazla istiyorum.
Önderliğimize yönelik geliştirilen emperyalist komplo karşısında zindanda, dört duvar arasında eli-kolu bağlı bir şeyler yapmamak kahrediyor. O esnada…
Gidecek arkadaşlar üç sefer toprağı, üç sefer silahı öpsünler. (vasiyetim)
Başkanım
Öğretinizin geleceğini şimdiden görüyorum…
Içinden geçtiğimiz süreç çok kritik ve oldukça da hassas. Adına TC denilen ömrünü doldurmuş, gereksizleşen yapılanma, arkasına ABD emperyalizmi, Israil Siyonizm’ini ve bölge gericiliğini de alarak, gerçekten uluslararası bir komployla tüm değerlerimizin ortak bileşkesi olan Önderliğimizi hedef almak istemektedir. Diğer taraftan da halkımıza karşı topyekün bir saldırı pozisyonuna geçmiş bulunmaktadır.
Süreci takip etmeye çalıştım. Ancak yönelimin derinliğinin ilk etapta bu kadar olacağını kestirememiştim. Uluslararası büyük komployu açıkladıktan sonra, içinden geçtiğimiz sürecin önemini kavradım. Bu denli azgın saldırıların olduğu bir süreçte zindanda eli kolu bağlı olmak, bir şeyler yapamamak kahrediyor insanı.
Aposuz bir dakikanın PKK için, bizler için ne anlama geldiğini 9 Ekim’den bu yana düşündüm. Ulaştığım sonuçlar korkunçtur. Karanlık güçler bunu çok iyi bildikleri için yönelimin odağına sizi koymaktadırlar.
… Siz birliğimiz, varlık nedenimiz, varolma gerekçemizsiniz. Bütün saldırıların özü budur.
Bu eylemle Fikri arkadaş, Sema arkadaştan sonra olacağımı düşünmüştüm. Fikri arkadaştan hemen sonra yapacaktım, ancak şu kaygılardı…
Bütün bunlardan dolayı kendimi… merkezileşmiştim. Ancak yaşadığımız süreç bu eylemi o zaman değil, şimdi yapmamı emrediyor ve bana düşen ise tarihin bu emrini yerine getirmektir.
Başkanım;
Eylem… talimatınız gayet açık…
Giderken talimatınızı dinlemediğim için özeleştirimi vermek istiyorum. Ancak buna rağmen momentumu da kaçırmak istemiyorum.
Devrimci selam ve saygılarımla
Mehmet Aydın


Warning: Undefined variable $meta_text in /data/abdullahocalan/public_html/wp-content/themes/xwe/content-single.php on line 53

Deprecated: printf(): Passing null to parameter #1 ($format) of type string is deprecated in /data/abdullahocalan/public_html/wp-content/themes/xwe/content-single.php on line 57