HARUN FIRAT ARKADAŞIN MEKTUBU

Yaşam gerekçemiz ve umut kaynağımız Başkan APO’ya

Değerli başkanım; içinde bulunduğunuz yaşam koşulları bizi derinden üzmektedir. Şuna inanıyorum ki mutlu olabilmemiz için acıyı, toplum olabilmemiz içinde yalnızlığı seçtiniz. Bu kadar büyük bir fedakârlık karşısında ne yapsak da borcumuzu ödeyemeyiz.
Vicdani olarak çok zorlanıyoruz. Özgürlük hareketimiz büyük bir çaba, emek ve ağır bedeller sonucu bu düzeye geldi. Yaratılan her değer bedel istemektedir. Bu yüzden kendimi fedai eyleme aday görüyorum. Karşı olduğunuz, benimsemediğiniz bir eylem çeşidi olduğunu bilmekteyim. Fakat şunu da bilmekteyim ki, özgürlük uğruna mücadele etmeyi ve savaşmayı bize siz öğrettiniz. Öğretiniz karşısında suskun ve tavırsız kalamazdım. Bu eylemle Zilan’ca güzelliğin, doğruluğun, erdemin ve onurun sahibi olabilirsem, ne mutlu bana derim. Eylemimle size olan bağlılık köprülerini oluşturmak, yaşamınızı ve eseriniz olan tüm güzellikleri ölümsüz kılmak istiyorum.
Başkanım, sizdeki büyük yoldaşlık ustalığını gördükçe güçlü bir savaşçınız olma iddiam gelişiyor. Her özgürlük savaşçısı toprağa bağlıdır. Toprak yeniden yaradılışın simgesi demektir. Özgürlük toprak ise, savaşçı, emektir. Savaşmadan özgürlük elde edilmediği gibi, emek harcamadan da toprak ürün vermez. Toprağa canlılık katmak için yaşamımı özgürlüğün bedeli olarak adamak bana büyük onur ve coşku vermektedir. Yaşamış olduğum duygu yoğunluğunu eylemimle bütünleştirerek vicdani ve ahlaki ölçülerimizi zirvede tutmak, Zilan’la yoldaşlığın ve birlikteliğin en güzelini yaşamak istiyorum. Kürt halkı ve onun özgürlük hareketi çözüm noktasına ulaşmıştır. Halkımızın, hareketimizin ve onun önderi Başkan APO’nun bütünleştirici gücü bizi kesinlikle zafere ulaştıracağından kuşkum yoktur. bu temelde başta özgür insan, güzel yoldaş, emeğin ve değerin sahibi olan Başkan APO’ya, yaşamı uğruna ölecek kadar çok seven ölümsüz şehitlere, zindan’daki yoldaşlara, onurlu direnişçi yoldaşlarıma, cefakar halkıma ve özgürlük çizgisinde yürüyen kadın yoldaşlarıma layık olacağıma dair bağlılık sözümü yineliyorum.


Warning: Undefined variable $meta_text in /data/abdullahocalan/public_html/wp-content/themes/xwe/content-single.php on line 53

Deprecated: printf(): Passing null to parameter #1 ($format) of type string is deprecated in /data/abdullahocalan/public_html/wp-content/themes/xwe/content-single.php on line 57